Medialny dyktat wielkich korporacji prowadzi świat ku moralnemu zepsuciu. Medialna papka promująca i rozwiązłość zatruwa dusze młodych ludzi, którzy stają się coraz bardziej podatni i ślepi na to jak zabierana jest im tożsamość i wolność. Tylko sprawne media katolickie mogą się temu skutecznie przeciwstawić.

Czy Polska pod naporem dyktatu medialnych korporacji utraci swoją tożsamość? Czy przestanie być Polską katolicką? To nam grozi bez katolickich mediów dbających o prawdę i tradycję. Jesteśmy dziś bowiem świadkami starcia cywilizacji życia i antycywilizacji śmierci. Przed nami zaś jawi się widmo wojny ludzi wolnych z mentalnymi niewolnikami.

O zagrożeniach współczesnego świata niejednokrotnie mówiło Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi. Trwa bowiem walka z Kościołem, tradycją, prawdą, rodziną, zaś w oczach Zachodu nasz kraj wciąż jawi się jako „Polska katolicka”. Jednak pozostają biernymi, nie walcząc o swoją wolność poddamy się dyktatowi i ulegniemy wizji świata bez Boga.

Polegając tylko na mediach głównego nurtu narażeni jesteśmy na jednostronny, ukierunkowany przekaz. Temu sprzeciwia się SKCh im. Ks. Piotra Skargi, które rozwija media dla katolików, w tym:

  • portal PCh24.pl (od 2012 roku),
  • magazyn „Polonia Christiana” (2008),
  • magazyn „Przymierze z Maryją” (2001),
  • telewizja internetowa PCh24.tv (2018).

Tego rodzaju inicjatywy muszą się rozwijać. W przeciwnym razie – bez mocnego głosu Polski katolickiej – będziemy w najlepszym razie lekceważeni, pomijani, wykluczani z życia publicznego.

Musimy zatem stawiać na prawdziwą wolność – w tym na wolność słowa. Przykład takiuej działalności niewątpliwie daje SKCh im. Ks. Piotra Skargi, tworząc przestrzeń medialną bez lewackiej cenzury, w której rzeczywistość opisywana jest z katolickiej perspektywy – doceniającej wartość Prawdy, Dobra i Piękna. Tylko tak działając sprawimy, że Polska zachowa swoją tożsamość, że będzie to Polska katolicka.