NASZA PARAFIA

duspasterze
 • Ks. dr Sławomir Augustynowicz
  Ks. dr Sławomir Augustynowiczproboszcz

  Urodzony 17 września 1965 r., wyświęcony na prezbiera 22 maja 1993 r.,doktor teologii moralnej. Wykładowca teologii moralnej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Świdnickiej, dziekan Dekanatu Głuszyca, asystent kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej, diecezjalny duszpasterz samorządowców.

 • Ks. Andrzej Raczycki
  Ks. Andrzej Raczyckiwikariusz

  Urodzony 11 września 1985 r., wyświęcony na prezbitera 21 maja 2011 r. Katechizuje w: Zespół Szkolno-Przedszkolnym im. Janusza Korczaka w Sokołowsku i Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy.

 • Ks. Jakub Klimontowski
  Ks. Jakub Klimontowskiwikariusz

  Urodzony 4 sierpnia 1986 r., wyświęcony na prezbitera 19 maja 2012 r. Katechizuje w: Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Wałbrzychu oraz w Młodzieżowym Ośrodky Socjoterapii w Wałbrzychu.

Śp. Ks. prałat Józef Molenda

Ks. Józef Molenda przez lata posługi zdobywał zaufanie swych parafian i nigdy go nie zawiódł. W ważnych sprawach potrafił być wielkim dyplomatą, umiejętnie godząc zwaśnione strony. W bezpośrednich relacjach z prostotą mówił, co myśli o danej osobie. Wrażliwy na ludzką krzywdę, a szczególnie na ubóstwo dzieci i młodzieży.

Kliknij i zobacz więcej