Dzwonnica klasztoru Świętego Benedykta w Nursji, która została poważnie uszkodzona w czasie trzęsienia ziemi w 2016 roku, została odbudowana! Stało się to między innymi dzięki wsparciu polskich katolików, którzy włączyli się w inicjatywę Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi – Święty Benedykcie – broń mnie ode złego! Za każdego, kto włączył się w tę kampanię, 22 maja 2020 r. w klasztorze w Nursji została odprawiona Msza Święta.

Święty Benedykt z Nursji znany był z wielkiej czci dla Krzyża Świętego. To dzięki Jego regule zakonnej, opartej na modlitwie i pracy, na naszym kontynencie rozkwitła wiara chrześcijańska, a on sam został nazwany Patronem Europy.

Wierni z Polski, zainspirowani Jego postacią, dołączyli do akcji, w ramach której otrzymali pakiet zawierający krzyżowy medalik świętego Benedykta. To jeden z najstarszych i najbardziej czczonych medalików w historii Kościoła katolickiego.

W przesyłce znalazła się także broszura o tym wyjątkowym świętym i Jego kulcie, poświęcony wizerunek Benedykta wraz z egzorcyzmem w języku polskim i łacińskim, a także karta na podziękowania i prośby do Patrona Europy.

Inicjatywa, którą podjęło Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi odbiła się szerokim echem. Dzięki intensywnej, wielokanałowej promocji i propagowaniu kultu świętego Benedykta, wspomniane pakiety trafiły do ponad 470 000 osób. Wielu spośród nich zdecydowało się na finansowe wsparcie przedsięwzięcia. Pozwoliło to na przeznaczenie przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wkładu finansowego do dzieła odbudowy XVI-wiecznego kościoła, zniszczonego podczas trzęsienia ziemi, które nawiedziło Nursję w 2016 roku. Dzięki wsparciu Darczyńców z Polski możliwa jest renowacja świątyni, fasady i dzwonnicy. I co najważniejsze – dzwonnica jest już gotowa!

Kolejna Msza Święta za wszystkich uczestników akcji Święty Benedykcie – broń mnie ode złego, odbyła się w Nursji, w klasztorze św. Benedykta 24 października 2020 roku o godzinie 10.00. Przewodniczył jej przeor klasztoru o. Benedykt Nivakoff.


Warto przeczytać także: Bez prawych mediów nie będzie katolickiej Polski


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder