Obecnie chrześcijanie mogą wspierać różne formy wiary. Twoje życie ostatnimi czasy nie jest takie, jak byś tego chciał? Nadmiar trudności lub problemy Twoich bliskich sprawiają, że czujesz się, jakbyś był w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że nie bez powodu mówi się „wiara czyni cuda”. W przypadku spraw beznadziejnych, warto modlitwą zwrócić się o wstawiennictwo u świętej Rity z Cascii. Modlitwę można wesprzeć ofiarą w postaci róży – całą akcję organizuje Instytut Piotra Skargi.

Instytut Piotra Skargi jest stowarzyszeniem, które działa od początku XXI wieku. Co jest jego celem? Opinie działaczy stanowią, że celem instytutu jest obudzenie sumień Polaków. Ma to ogromne znaczenie dla ludzi wierzących, którym coraz trudniej jest odnaleźć się w czasach, które od dawna porzucają moralność na rzecz własnego dobrobytu. Instytut Piotra Skargi zapalczywie walczy z wprowadzaniem w szkołach edukacji seksualnej dla najmłodszych, a także stara się nawracać ludzi do życia rodzinnego. Instytut Piotra Skargi jest również stowarzyszeniem, które organizuje różnego rodzaju marsze w myśli pro life.

Swoje poglądy Instytut szerzy również za sprawą prowadzonych przez siebie inicjatyw. Chodzi między innymi o finansowanie czasopisma oraz portalu informacyjnego Polonia Christiana, a także dwumiesięcznika Przymierze z Maryją, który rozdawany jest nieodpłatnie. Instytut Piotra Skargi zbiera różne kontrowersyjne opinie ze środowiska lewicowego, często będąc pod wpływem ataków i szyderstw. Mimo, że opinie nie są pochlebne, organizacja działa sprawnie i niczym swój patron walczy z herezją mimo przeciwności. Instytut Piotra Skargi jest także inicjatorem wręczania róż świętej Ricie.

Kim była św. Rita z Cascii? Kobieta urodziła się w 1381 roku w prostej rodzinie. Jako dziecko była zawsze pogodna i pracowita i od najmłodszych lat utwierdzona w wierze. Chciała wstąpić do zakonu, jednak jej rodzice wydali ją za mąż w wieku dwunastu lat. Niestety, mąż dziewczyny nie był dobrym człowiekiem – był gwałtowny, unosił się dumą, był skłonny do awantur. Mimo brutalnego traktowania przez swojego męża – Rita pokornie znosiła tę sytuację. Urodziła dwójkę synów, którzy na nieszczęście świętej, nie byli osobami o mocnej wierze, natomiast charakter odziedziczyli po ojcu.

Mąż Rity został zamordowany, a jego synowie postanowili go pomścić. Plan ten pokrzyżowała ich śmierć przez dyzenterię – ostrą chorobę zakaźną jelit. Dopiero po śmierci swojej rodziny Rita mogła spełnić swoje marzenie i wstąpiła do zakonu. Nie było to jednak proste, ponieważ początkowo zakon nie chciał jej przyjąć poprzez kontrowersyjną przeszłość męża i dzieci. Udało jej się to dopiero w wieku 36 lat.

Wedle podań, po śmierci Rity nad jej ciałem unosiła się piękna woń róż. To właśnie dlatego Instytut Piotra Skargi zaprasza wiernych do podarowania świętej kwiatu, który zostanie poświęcony oraz złożony w ofierze w Cascii. Osobom biorącym udział w akcji, Instytut wręcza film o świętej Ricie, a także zbiera prośby, które zostają złożone w sanktuarium.


2 Komentarze

Iwona W. · 9 maja 2019 o 13:30

Wspieram instytut ks. piotra skargi od dawna i cieszę się, że mogę pomóc. Tylko zawistnicy budzą kontrowersję i mówią, że stowarzyszenie to sekta.

Felicja · 9 maja 2019 o 13:31

Na forum mogę powiedzieć, że film o Św. Ricie to arydzieło i zbiera coraz więcej pozytywnych opinii.

Dodaj komentarz